ebook  ako postaviť krb od A po Z

 

ODPORÚČAME !!!

Dalšie produkty našej firmy :

www.srubka.sk

 

KONTAKT :

ŠRUBKA, s.r.o.

Alvinczyho 24

040 01 Košice

 Tel./fax :

+421(0) 55 677 00 36

Mobil:

+421(0) 948 076 520

e-mail : info@srubka.info

 

Liatinová krbová vložka pre nízkoenergetické domy

01.07.2015, 12:41, ŠRUBKA, s.r.o.

 

Máte nízkoenergetický dom a chceli by ste krb s liatinovou krbovou vložkou, ale máte problém s tým, že väčšina liatinových krbových vložiek má veľký výkon kW. Máme pre Vás riešenie. Výrobca liatinových krbových vložiek a piecok Dovre myslel aj na Vás, vyrobil krbovú vložku pre váš nízkoenergetický dom.

 

Moderné liatinové krbové vložky Dovre ZEN 100 a ZEN 102 špeciálne pre nízkoenergetické domy.

 

Dovre ZEN 100 a ZEN 102 sú liatinové krbové vložky s dvojstupňovým spaľovaním, malým výkonom, vysokou účinnosťou, nízkou spotrebou a elegantným moderným dizajnom. Samozrejmosťou je možnosť napojenia na externý centrálny prívod vzduchu.


Boky ohniska sú obložené vermikulitovými doskami pre udržanie vysokej teploty v spaľovacej komore potrebné pre splyňovanie dreva, obloženia taktiež usmerňuje vyžarovanie tepla a stabilizuje horenie. Vložka je vybavená úsporným a ekologickým systémemom dvoustupňového CB spaľovania - splyňovanie dreva, účinný oplach skla predhriatym vzduchom. Sklo krbovej vložky je dvojité. Špeciálne izolačné dvojsklo zaistí zníženie množstva tepla vyžarovaného cez sklo do miestnosti. Vďaka tomu je možné krbovú vložku inštalovať aj do menších miestností s dobrou izoláciou.

Systém bezroštového spaľovania umožnuje maximálne predĺžiť interval medzi prikladaním ( popol a vytvorené žeravé uhlíky neprepadnú cez rošt do popolníka, ale stále prehorievajú v ohnisku až na prach ).

Nad ohniskom je umiestnený špeciálny dvojitý deflektor, ktorý rozráža dymové plyny a predlžuje ich dráhu, vďaka čomu dochádza k maximálnemu využitiu tepla dymových spalín.

Vložka je určená pre prechodné i trvalé vykurovanie. Vďaka vysokej schopnosti akumulácie liatiny, vložka vydáva teplo ešte niekoľko hodín po vyhasnutí ohňa. Možnosť napojenia vložky na externý prívod vzduchu pre spaľovanie z vonkajších priestorov ( priemer hadice 100 mm ). Ku krbovej vložke je možné dokúpiť prídavný výškovo nastaviteľný stojan ( na opýtanie ) pre zdvihnutie kúreniská krbové vložky do väčšej výšky. V základnom prevedení je krbová vložka dodávaná s výškovo nastaviteľnými skrutkami.

 

Krbové vložky Dovre ZEN 100 a ZEN 102 nájdete na tomto odkaze :

http://www.krby-kozuby-srubka.sk/produkty/krbove-kozubove-vlozky/kbove-vlozky-liatinove/dovre/krbove-vlozky-zen/

 

PS: Ak si myslíte, že by článok mohol pomôcť aj Vašim známym, podporte ho lajkom a zdieľaním.

 
« Späť


Diskusia: "Liatinová krbová vložka pre nízkoenergetické domy"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre