ebook  ako postaviť krb od A po Z

 

ODPORÚČAME !!!

Dalšie produkty našej firmy :

www.srubka.sk

 

KONTAKT :

ŠRUBKA, s.r.o.

Alvinczyho 24

040 01 Košice

 Tel./fax :

+421(0) 55 677 00 36

Mobil:

+421(0) 948 076 520

e-mail : info@srubka.info

 

Aký výkon by mali mať krbová vložka, krbové kachle ? Akú podložku použiť a Ako ďaleko má byť krb, krbové kachle od horľavých materiálov ?

08.07.2015, 16:12, ŠRUBKA, s.r.o.

Výkon krbových kachlí
Je dôležité vedieť, aký výkon by mala mať krbová vložka, krbové kachle, piecka - ktorá je na drevo alebo na iné palivá. To znamená, koľko kubických metrov v dome alebo byte budete vykurovať. Pred výberom krbových kachlí si tiež overte, či komín, ktorý máte v dome, bude zodpovedať požadovanému výkonu.

 

Všeobecne platí

1 kW výkonu kachlí stačí na vykúrenie 20 m3 priestoru. Správne stanovenie výkonu pece alebo krbu je veľmi dôležité.

 

Predimenzované krbové kachle (príliš vysoký výkon) nie je možné poriadne rozkúriť. Stále priškrtená piecka, krbové kachle dymia a dechtujú, majú obmedzený prívod vzduchu, znečisťuje sa sklo.


Poddimenzované krbové kachle (príliš nízky výkon) priestory nevykúri, teda teplo získané z kachlí nestačí. Krbové kachle, piecka sú stále prehrievané a to vedie k ich poškodeniu. V tomto prípade môže dôjsť k popraskaniu a skrúteniu dielov, ktorých reklamáciu nie je možné uznať.


Poraďte sa z odborníkom

 

- Nebojte sa opýtať! O výbere krbovej vložky, krbových kachlí, piecok sa poraďte vždy s profesionálmi. Jedine oni vám môžu garantovať, že do svojho domu, bytu či chalupy zvolíte optimálny spotrebič.

 

- Nie vždy sa oplatí brať si inšpiráciu od susedov a známych. Dispozície ich domu, komína a požiadavky na vykurovanie môžu byť úplne iné ako tie vaše.


Akú podložku použiť pod piecku, krbové kachle ?
Krbové kachle, piecka vždy musia stáť na nehorľavom materiály, napríklad na dlažbe. Môžete ich však dať aj na plávajúcu podlahu, potom ale pod nimi musí byť izolačná podložka z plechu či skla.

 

 

Ako ďaleko má byť piecka, krbové kachle od horľavých materiálov ?
Na zemi musia presahovať po stranách a vzadu minimálne 10 centimetrov a vpredu 30 centimetrov. Okolo krbových kachlí, piecky by nemali stáť horľavé predmety a to najmenej 20 centimetrov zo strán a 80 centimetrov spredu.
Odporúčame : Zhruba do vzdialenosti 2 m pred pecou nie je dobré dávať posedenie, tak blízko je príliš horúco.

 

Ako ďaleko má byť ochranná podložka chrániaca horľavú podlahu od krbu ?
Zo strán od krbovej vložky minimálne 40 cm, spredu 80 cm.
Odporúčame : Zhruba do vzdialenosti 2 m pred krbom nie je dobré dávať posedenie, tak blízko je príliš horúco.

 

 

PS: Ak si myslíte, že by článok mohol pomôcť aj Vašim známym, podporte ho lajkom a zdieľaním.

 
« Späť


Diskusia: "Aký výkon by mali mať krbová vložka, krbové kachle ? Akú podložku použiť a Ako ďaleko má byť krb, krbové kachle od horľavých materiálov ?"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre