ebook  ako postaviť krb od A po Z

 

ODPORÚČAME !!!

Dalšie produkty našej firmy :

www.srubka.sk

 

KONTAKT :

ŠRUBKA, s.r.o.

Alvinczyho 24

040 01 Košice

 Tel./fax :

+421(0) 55 677 00 36

Mobil:

+421(0) 948 076 520

e-mail : info@srubka.info

 

Komentáre

Redukovať napojenie do komína alebo nie ?

 

Máte nový komín aleboo starší a práve ste sa rozhodli, že by ste ho radili využili a napojili doň nejakú krbovú vložku, piecku alebo kachle. No lenže ste zistili, že priemer komína je väčší, ako váš spotrebič ktorý chcete kúpiť. A tu nastáva ten kameň úrazu ! Kladiete si otázku, Čo teraz stým ?  Nevešajte hlavu každý problém sa dá vyriešiť. Máme pre vás riešenie a odpoveď.

 

Vychádzajme z toho, že komín už stojí a krbová vložka alebo piecka bola kúpená bez toho, aby sme vedeli, aký priemer komína máme a tiež, aká je jeho účinná výška.

 

V takomto prípade je možné previesť redukciu a napojenie do komína až do 30% priemeru komína ( napr. min. priemer 150 mm – zredukovanie na 125-120 mm ) s podmienkou, že komín má dostatočnú účinnú výšku.

 

V teoretickej rovine pri 5 m účinnej výšky komína - počíta sa od napojenia spotrebiča, mal by sa pri optimálnych podmienkach vytvoriť komínový ťah 12 Pa, čo vo väčšine prípadoch je dostatočný.Zatiaľ nie sú vložené žiadne príspevky.
 

Pridať komentár


Meno:

Názov:


Komentár:
Poznámka: Neradi príspevky moderujeme, ale nemiestne príspevky alebo príspevky mimo tému budú odstránené. Ďakujeme za pochopenie.