ebook  ako postaviť krb od A po Z

 

ODPORÚČAME !!!

Dalšie produkty našej firmy :

www.srubka.sk

 

KONTAKT :

ŠRUBKA, s.r.o.

Alvinczyho 24

040 01 Košice

 Tel./fax :

+421(0) 55 677 00 36

Mobil:

+421(0) 948 076 520

e-mail : info@srubka.info

 

Komentáre

Udržujte čistý komín alebo Ako sa vyhnuť vyhoreniu dechtu a sadzí

 

Kúpili ste si krb alebo krbové kachle a chcete predísť ich poškodeniu? Potom je dôležité udržovať čistý komín.
 

Mazľavá hmota decht sa usadzuje na stenách dymovodov a komínov, zmenšuje priemer komína a zabraňuje ohrevu steny komína a tým znižuje ťahové podmienky, ktoré potom následne spôsobujú zadymenie miestnosti, pomalé rozkurovanie a v najhoršom prípade explóziu v komíne po zapálení dechtu.

 

Pre vznietenie dechtu a sadzí a následný vznik komínového požiaru je postačujúca teplota spalín už 320°C. Takúto teplotu spalín je možné dosiahnuť veľmi jednoducho aj pri kvalitnejších spotrebičoch napr. preťažovaním spotrebiča alebo používaním mokrého dreva a tiež používaním odpadu so stavby alebo iných materiálov.

 

Všetky komínové požiare sú extrémne nebezpečné, aj keď ich intenzita trvania sa môže líšiť.
Vyhorenie dechtu je sprevádzané vysokou teplotou horenia až 1100°C a môže trvať aj niekoľko hodín v závislosti od nánosu dechtu a sadzí v komíne.
V prípade takto intenzívneho vyhorenia dechtu a sadzí je požiar v komíne neuhasiteľný a materiály z ktorých je komín zložený takémuto zaťaženiu vzdorujú len krátku dobu.

 Zatiaľ nie sú vložené žiadne príspevky.
 

Pridať komentár


Meno:

Názov:


Komentár:
Poznámka: Neradi príspevky moderujeme, ale nemiestne príspevky alebo príspevky mimo tému budú odstránené. Ďakujeme za pochopenie.