ebook  ako postaviť krb od A po Z

 

ODPORÚČAME !!!

Dalšie produkty našej firmy :

www.srubka.sk

 

KONTAKT :

ŠRUBKA, s.r.o.

Alvinczyho 24

040 01 Košice

 Tel./fax :

+421(0) 55 677 00 36

Mobil:

+421(0) 948 076 520

e-mail : info@srubka.info

 

Komentáre

Ako si vybrať ? - krb, kachle, piecky

Sychravé počasie, že by ani psa nevyhnal. Za oknom sa ženia čerti, ale nám je dobre pri rozkúrenom krbe, v ktorom praská oheň... Príjemné romantické predstavy však nechajme chvíľu bokom. Aby sme vo finále neboli zbytočne sklamaní, stavbu krba-kozuba či pece treba začínať od informácií a plánovania.

 

 

Nad stavbou krbu aj kachľovej pece treba začať uvažovať už pri návrhu domu. Vo fáze dokončovania hrubej stavby je už neskoro spomenúť si, že by sme sa radi večer pozerali do plameňov. A dobré nápady v zlom čase zvyčajne prídu drahšie, než je obvyklé. Krbová piecka, kachle sa dá do miestnosti osadiť aj dodatočne, aj v tomto prípade je však nevyhnutný komín na odvádzanie spalín. Existuje tiež množstvo predpisov, ktoré sa musia pri stavbe a umiestnení krbu či kachľovej pece dodržať. Základnou podmienkou je zodpovedajúci komín so správne zaústeným dymovodom, zabezpečeným čistením, dostatočným prívodom vzduchu na horenie a odvádzaním kondenzátu, konštrukcia podlahy alebo stropu pod telesom krbu aj pece musí mať dostatočnú nosnosť, a tak ďalej. Nariadení a odporúčaní je naozaj veľa, z čoho je jasné, že túto problematiku netreba podceňovať.

 

Na trhu je široká ponuka rozličných druhov pecí, sporákov, krbových vložiek a podobne.Zatiaľ nie sú vložené žiadne príspevky.
 

Pridať komentár


Meno:

Názov:


Komentár:
Poznámka: Neradi príspevky moderujeme, ale nemiestne príspevky alebo príspevky mimo tému budú odstránené. Ďakujeme za pochopenie.